Minek nevezzelek?
OCÉ "nyílt napok 2007" Poing (München)

OCE OPENHOUSE 2007

Évtizedes hagyomány, hogy a sokszorosítás és digitális nyomdai technológiák európai nagyágyúja minden év elején megnyitja kapuit, és sok ezer, a világ minden részéről érkezett látogatóval büszkélkedő kiállítást rendez a München melletti gyártóbázisa hangárméretű kiállítási csarnokában.

(Az Océ-Hungária Kft. is több mint félszáz partnerét utaztatta a kiállításra az idén is.)

Az esemény egyik fele - mondhatnánk - szokványos: koncentrált információk, kiváló prezentációk, szívélyes vendéglátás és gazdag kísérőprogramok, stb. Ami nem szokványos, hogy a kiállítói csarnok valójában a termelő üzem területén van, és mindössze egyetlen rövid folyosó köti össze a termelő üzemekkel. És a látogatók be is mehetnek a gyárba! Ahogy egyre több nyomdában is tapasztaljuk,
az ügyféltér kialakítása is olyan, hogy onnan belátható az egész üzem, hát itt sincs másképp. A látogatók megtekinthetik, hogyan lesz a mikroelektronikai elemekből egy jól szervezett folyamat végén digitális nyomdagép. Na meg azt is, hogy a gyártásban milyen jelentős részt képvisel a gyártásközi minőség ellenőrzés és a tesztelések sora!
Na és a dokumentálás! Úgy nem készül gép, hogy ne lenne visszakereshető bármelyik beépült alkatrész "előélete" vagy a gyártás során elvégzett bármelyik művelet.
De a címválasztást nem ez motiválta, hanem maga a kiállítás, ami több mint a digitális nyomdagépek bemutatása. Irodai és nyomdai megoldások sokasága. Leginkább a drupa és az Ipex Print City megoldásához lehet hasonlítani. Már nem azt -  pontosabban, nem csak azt - láttuk, hogy bemegy a nyomatlan hordozó egy dobozba, és kijön a másik oldalán valamilyen, FF vagy színes nyomattal terhelten. Ma már azt látjuk, hogy egymást kiegészítő berendezések és technológiák sora dolgozik összehangoltan, hogy egy-egy nyomtatványszegmens elképesztően rövid átfutási időkkel, a legjobb ofszetes minőségben (vagy még jobban!) a lehető legkisebb önköltséggel készülhessen el. Ez már nem csak a digitális gépgyár termékbemutatója, hanem önálló szakkiállítás! Nagyon remélem, hogy a Printexpó is ad majd legalább ennyi információt a hazai közönségnek!

Külön öröm, hogy az OCÉ dicsőségfalán - a világ különböző részein, kiemelkedő tipográfiai megoldásokkal, tökéletes minőségben, OCÉ berendezéseken készült nyomtatványok között egy magyar termék is szerepelt. Nevezetesen a Mesterprint Nyomda "mesterfüzete", amelyben kreatív papírokra, pauszra és más nem szokványos hordozókra megálmodott grafikai megoldásokat mutatnak be. A képen Szilágyi Tamás mutatja a méretében kicsi, de jelentősségében nagy kiadványt.

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007

 

OCE OPENHOUSE 2007

OCE OPENHOUSE 2007